Kaip kovoti su prakaitavimu ?

prakaitavimasPrakaitavimas yra normali žmogaus organizmo būsena. Mes reaguojame į karštį, stresą ir įvairius fiziologinius pokyčius. Ant mūsų odos yra beveik 4 milijonai prakaito liaukų, kurios išskiria iki 11 litrų prakaito per parą. Beveik pusė visų pasaulio gyventojų kuriuo nors gyvenimo periodu patiria padidėjusį prakaitavimą. Tai gali pasireikšti dėl įvairiausių priežasčių: suaktyvėjusio gyvenimo būdo, padidėjusio streso, pakitusios mitybos ir pan.

Daugeliui iš mūsų prakaitavimas yra tikras išbandymas. Prakaito dėmės ant rūbų, ant jų susidarančios baltos dėmės nuo dezodoranto, sudrėkę delnai ar visą dieną batuose išbuvusių kojų skleidžiamas nemalonus kvapas kankina dažną iš mūsų.

Negana to, kad padidėjęs prakaitavimas sukelia diskomfortą ir verčia jaustis nepatogiai, jis gali sukelti įvairius dermatologinius sutrikimus: odos paraudimą, bėrimą, o retais atvejais net žaizdelių atsiradimą.

Tačiau prakaitavimą galima visai nesunkiai panaikinti ar bent jau sumažinti:

Tinkamų drabužių pasirinkimas

Norėdami sumažinti prakaitavimą turėtumėte vengti sintetinių rūbų, nes jie nepraleidžia oro. Šiais laikais jau galima rasti rūbų, pagamintų iš antibakterinėmis savybėmis pasižyminčių audinių, tarkim bambuko pluošto. Taip pat vis labiau populiarėjančios nanotechnologijos leidžia sukurti audinius naikinančius bakterijas ir kartu nepageidaujamą prakaito kvapą, bet kol kas tai ne kiekvienam prieinama.

Kasdieninės higienos laikymasis

Tai viena svarbiausių rekomenduojamų priemonių, siekiant sumažinti prakaitavimą. Būtina laikytis kasdienės higienos normų, t.y. kasdien praustis, naudojant muilą ar kitas antibakterines priemones. Šiuo metu jau galima įsigyti specialias antibakterines prausimosi priemones, kurios kitaip nei įprastas muilas, neleidžia atsirasti prakaito kvapą sukeliančioms bakterijoms net 24 valandas.

Dezodorantai

Lietuvoje plintant ekologinei gyvensenai pasirodė natūralūs druskos mineralo dezodorantai , kurie tolimuosiuose rytuose naudojami jau šimtus metų.

Šie dezodorantai naikina prakaito kvapą sukeliančias bakterijas ir saugo nuo nemalonaus kvapo atsiradimo iki 24 valandų. Vienas didžiausių šio natūralaus akmenėlio privalumų tai, kad jis yra bekvapis, netepa drabužių be to jo sudėtyje nėra jokių cheminių medžiagų, tačiau jis nesumažina prakaito išsiskyrimo.

Antiperspirantai

Dažnai klystame manydami, kad dezodorantas gali sumažinti prakaitavimą. Dezodorantai nėra skirti prakaitavimo mažinimui, jų paskirtis naikinti arba maskuoti prakaito kvapą. Deja, kenčiantiems nuo prakaitavimo toks kvapų mišinys atneša tik dar didesnę bėdą – nepakeliamą prakaito ir dezodoranto kvapą galima užuosti iš toli.

Kenčiantiems nuo gausaus prakaitavimo rekomenduojame naudoti antiperspirantą, kurio sudėtyje yra aliuminio chlorido ar chlorohidrato (esminės antiperspiranto sudedamosios dalys). Šios priemonės yra vienos veiksmingiausių kovai su prakaitavimu. Neseniai Lietuvos rinkai pristatytas antiperspirantas „Perspi-Guard“  , sulaukė didžiulio susidomėjimo ir teigiamų pirkėjų atsiliepimų.

Kokybiškas antiperspirantas gali sustabdyti ar maksimaliai sumažinti prakaitavimą ne kelioms valandoms (kaip įprasta girdėti reklamose) , o net kelioms dienoms. Skubame Jus nuraminti – taip, tai yra saugu ir nekenkia Jūsų sveikatai. Tai patvirtina gausybė tarptautinės vėžio asociacijos darytų tyrimų rezultatai. Antiperspirantas itin efektyviai veikia, jei yra naudojamas kartu su kitomis antibakterinėmis priemonėmis (prausikliu, dezodorantu).

Botulino injekcijos

Yra viena radikali priemonė kovai su prakaitu – botulino injekcijos. Botulino bakterijos naudojamos kovai su gausiu prakaitavimu. Botulino toksino injekcijos veikia dirgindamos nervų galūnes ir blokuodamos prakaito išsiskyrimą. Botulino injekcijos veiksmingumas išlieka iki 7 mėnesių, tačiau šios injekcijos kainuoja šimtus litų, todėl prieinama tikrai ne kiekvienam.

Susiję Įrašai

Grožis
Taip Pat Skaitykite