Sušilus orams, smagu jausti kaip šilti saulės spinduliai glosto odą, šiluma gerina mums nuotaiką, suteikia vitamino D, prisideda prie imuninės sistemos veiklos bei kraujo ląstelių formavimosi. Nors saulė mums teikia nemažai džiaugsmo, tačiau ji nėra tokia naudinga mūsų organizmui, o ypač akims. Saulės spinduliuose yra net 5 proc. ultravioletinių spindulių. Tad kam reikalingi akiniai nuo saulės, koki iš jų nauda?
Ryški saulė sukelia akių nuovargį, sausėjimą, o tai yra priežastis atsirasti akių negalavimams. Ultravioletiniai spinduliai skirstomi į 3 grupes: mažiausiai kenkiantys UV A (315-400 nm), labiau kenkiantys yra į giliuosius odos sluoksnius įsiskverbiantys UV B (280-315 nm) ir patys kenksmingiausi UV C (iki 280 nm). Nors UV C turėtų sulaikyti ozono sluoksnis, bet, deja, jis pamažu plonėja, mažindamas mūsų organizmų apsaugą nuo UV. Pirmoji pagalba joms – saulės akiniai. Sakoma, jog eskimai išrado pirmuosius saulės akinius – kaulinius skydelius su skylutėmis viduryje. O pati saulės akiniū idėja buvo sukurta XVIII amžiuje. Tačiau tuomet jų kūrėjas James Ayscough nesitikėjo sukurti tiesiog papuošalo su spalvotais stikliukais. Jis manė, kad melsvų ir žalsvų atspalvių stiklai gali padėti regėjimų sutrikimų turintiems žmonėms.
UV spinduliai sukelia dvejopus akių negalavimus – trumpalaikius ir ilgalaikius. Trumpalaikiai negalavimai – tai fotokeratitas (ragenos uždegimas). Jo metu atsiranda akių skausmai, dilgčiojimai, padidėja vokų jautrumas,ašarojimas, paraudimas. Ilgalaikiai negalavimai – katarakta (lęšiuko sudrumstėjimas). Tokiam negalavimui atsiradus, ilgą laiką nejuntami jokie ligos požymiai, bet laikui bėgant regėjimas nebesugrąžinamai nusilpsta. Saulės akiniai gali puikiai apsaugoti akis nuo UV pavojaus. Tereikia įsigyti kokybiškus akinius, kurie 100 proc. apsaugotų nuo ultravioletinių spindulių perėjimo pro stiklus. Saulės akiniai, atitinkantys kokybės standartus, yra pažymėti sutartiniu ženklu „CE“. Jis dažniausiai žymimas ant akinių kojelių. Kad saulės akiniai suteiktų optimalią apsaugą svarbi ne vien jų kokybė, bet ir dydis. Per maži saulės akiniai gali spausti smilkinius ar nosį – taip jausite diskomfortą. Jei akiniai per dideli – saulės spinduliai gali patekti į akis per akinių kraštus ir jos nebus tinkamai apsaugotos. Saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai pavojingiausi yra vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms.
5 priežastys, kodėl Jums reikalingi saulės akiniai:
-
Saulės akiniai saugo nuo žalingų saulės spindulių;
-
Saulės akiniai saugo akis nuo vėjo ar dulkių, nešvarumų, alerginių reakcijų ir net gi pirmųjų raukšlelių;
-
Saulės akiniai sumažna spindulių atspindžius ant įvairių paviršių;
-
Saulės akiniai mažina akių įtampą ir suteikia matymo komfortą, nes sulaiko ryškią saulės šviesą;
-
Saulės akiniai gerina matomumą.